De hogyan függ ez össze a párkapcsolat a lakberendezéssel?
Számos olyan esettel találkoztam, hogy a lakberendezési tanácsadást és tervezést azért kérték, mert egy új élethelyzet állt elő. Szeretnék néhány tipikus esetet megosztani. Név nélkül teszem, hiszen megtiszteltetés számomra, hogy ügyfeleim a bizalmukba fogadnak és ezt a bizalmat szeretném megőrizni.
1. VÁLÁS UTÁNI ÚJRAKEZDŐK
Több Megbízóm is válás vagy szakítás után kezdi meg új otthona kialakítását. Van, aki teljesen a nulláról, nehéz körülmények között, lépésről lépésre, lassabb tempóban tud haladni. Ebben az esetben a gyógyulási, felejtési folyamat is elhúzódik, nehezebben lépnek túl a történteken. Ők abban kérnek tanácsot, hogy a régi lakásból hozott darabokat hogyan tudjuk legcélszerűbben elrendezni, mivel lehetne feldobni, kisebb összegből kellemes hangultatot varázsolni. Nekik készítek egy hosszabb távú tervet is, hogy idővel mit érdemes megcsináltatni, amikor már megerősödök lelkileg és anyagilag is.
Vannak szerencsésebb emberek, aki megtehetik, hogy újabb lakásba költözzenek és a régi bútorokat hátrahagyva, teljesen új életet kezdjenek, a személyiséghez illő, új stílus létrehozásával. Ők egy kicsit gyorsabban gyógyulnak, könnyebben veszik az akadályokat, mert nincsenek annyira anyagi keretek közé szorítva, nem kell a múltból, közös otthonból a párkapcsolatra emlékzetető bútorokat magukkal vinni.
A lakberendezés során teljes mértékben affelé megy az irány, hogy nem magányra rendezkedünk be, hanem hagyunk helyet, lehetőséget egy új kapcsolat fogadására.
Itt lehetne még boncolni, hogy melyik korosztályra mi jellemző, külön fejezetet szentelni a gyerekes és nem gyerekes helyzeteknek... majd megírom ezt is :).
2. SZINGLIK
Bármilyen jól cseng a szingli szó, azért nem túl sokan szeretnek azok lenni. Az nagyon pozitív, ha valaki így is jól érzi magát a bőrében, sőt, ez a legjobb, hiszen egy egészséges személyiségű ember hamarabb fog találni társat, már ha szeretne. A legtöbben azonban nem önként egyedülállóak, hanem éppen várakozási fázisban vannak, keresik a párjukat. Otthonuk azonban nincs arra felkészülve, hogy bárkit is befogadhasson. Ez meglátszódik a rendetlenségben, hiszen nem kell elpakolni senki kedvéért. Sokszor zsúfolt lakásokban élnek, sok-sok nem használt tárgy, ruha, csetresz felhalmozásával, egyszemélyes ággyal. Nagyon örülök, amikor ilyen fiatalok hívnak tanácsadásra, mert nem csak az otthonukat újítom meg, hanem lelkesítem őket és igyekszem olyan irányba terelni őket, hogy szanáljanak a cuccaik között, priorizáljunk tárgyakat, bútorokat, nézzük meg, mit tudunk kiiktatni, hogyan tudunk helyet felszabadítani és egy olyan lakást pattintani, ahová örömmel megy haza és magabiztosan tud majd látogatót, Kedvest fogadni.